המדריך לניתוחי חזה

מבין הניתוחים הפלסטיים השונים אין ספק כי ניתוחי חזה נחשבים לפופולאריים ביותר. החזה הינו איבר גדול ודומיננטי בגוף האדם וכאשר מדובר בנשים הנושא רגיש עוד יותר. למעשה, כל העובדות מראות כי חזה מושלם ופרופורציונלי הוא כזה הגורם בסופו של דבר לבעליו להגיע לתחושת השלמה מלאה עם הגוף, תוך שיפור עצום בדימוי העצמי. בשורות הקרובות נלמד מעט יותר אודות ניתוחי החזה השונים ועבור מי הם מתאימים בדיוק.

הגדלת חזה

כאשר החזה אינו גדול דיו מבחינת שביעות רצונה של האישה, ניתן להגדיל אותו באמצעות שתלי סיליקון. חשוב לציין כי למרות הדעה הרווחת אין מדובר בפרוצדורה לצרכי הרמת חזה אלא לצרכי הגדלה בלבד (אלא אם הנפילה היא מזערית). ההגדלה מתבצעת בהתאם לפרופורציות הרצויות של האישה הספציפית כאשר הניתוח מתבצע בתנאי הרדמה כללית בהליך שנמשך כשעתיים, במהלכו מבוצע חתך מתחת לשד (בכפל), בעטרה או בבית השחי דרכו מוחדר שתל הסיליקון בנפח המתאים. לאחר מספר שעות התאוששות המטופלת משתחררת לביתה כשעליה לחבוש חגורת לחץ על החזה במשך כ-24 שעות. השבועות הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה עשויים להיות מלווים בדימומים וכאבים, אך לאחר כחודש בערך סימנים אלו חולפים כלא היו. תופעות הלוואי לאחר הניתוח עלולות לכלול התקשות של השדיים, ירידה בתחושה סביב הפטמות, זיהומים ודימומים, אך תופעות אלו הינן נדירות.

הרמת חזה

ניתוחי הרמת חזה מתאימים לנשים שהשדיים שלהן הפכו לשמוטים עם הזמן ומטרתם היא לעצב מחדש את החזה למראה הרצוי. הניתוח נמשך כשלוש שעות ובמהלכו הפטמה והעטרה משנות את מיקומן הנוכחי ועודפי העור נחתכים ומוסרים. פעמים רבות משתמש הרופא המנתח גם בשתלי סיליקון על מנת להגדיל את החזה ולהעניק לו את המראה הרצוי. תופעות הלוואי לאחר ניתוחי חזה מהסוג הזה כוללות דימומים, זיהומים, הצטלקויות ולעתים אף א-סימטריה בין השדיים. יחד עם זאת, תופעות אלו הינן נדירות ואחד מיתרונות הניתוח הוא החזרה המהירה לשגרה, לעתים אף תוך מספר ימים עד שבוע מיום הניתוח.

מנתח פלסטי

הקטנת חזה

בעוד נשים רבות מעוניינות בחזה גדול יותר, ישנן נשים שדווקא מתעניינות בביצוע הפעולה ההפוכה לשם הקטנת החזה שלהן. הצורך בכך עשוי להיות אסתטי עקב חזה גדול מדי אך גם מסיבות רפואיות מפאת הלחץ שנוצר על הגב וחגורת הכתפיים בעקבות משקל יתר של החזה. גם ניתוח זה מתבצע בהרדמה כללית במשך כשעתיים ומלבד תופעות לוואי נדירות במיוחד (זיהומים, דימומים וא-סימטריה של השדיים) ההליך מבטיח החלמה מהירה וחזרה לשגרה בתוך ימים ספורים. יש לציין כי ניתוחי הקטנת חזה מתאימים גם עבור גברים בעלי רקמת שד גדולה מדי בעקבות השמנת יתר, בעיות הורמונליות ועוד. למעשה, מדובר בפרוצדורה שנחשבת לשכיחה ביותר בשנים האחרונות בקרב גברים רבים.

חשוב להדגיש כי המכנה המשותף בין כל אותם ניתוחי חזה שהוזכרו הוא חוסר היכולת לחזות באופן מדויק כיצד תגיב הרקמה האנושית של כל מטופל/ת ספציפי לשינוי לאחר הפרוצדורה. א-סימטריה בשדיים לאחר הקטנת והרמת חזה, התקשות השדיים לאחר ניתוחי הגדלת חזה וכו' אינם ניתנים לניבוי, אך בחירת מנתח פלסטי מהשורה הראשונה תבטיח אחוזי הצלחה גבוהים למדי תוך קבלת התוצאות הרצויות בהתאם לציפיות שהוגדרו מראש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to top
Skip to content