הרמת חזה לאחר לידה

הלידה היא רגע מרגש במיוחד וכול התגובות שמגיעות מהסביבה בוודאי יכולות לגרום לכל אישה להיות שמחה מאוד אחרי החוויה הקשה שהיא עברה. אם לידה היא לא דבר קל, כל אישה עלולה למצוא את עצמה בעוד רגע לא פשוט בכלל, כאשר אחרי הלידה יש סיכוי שהדימוי העצמי שלה ייפגע בגלל ירידת חוזקו ופגיעה בצורתו של השד.

מה קורה לחזה אחרי לידה?

כבר במהלך הלידה החזה של האישה יגדל משמעותית. הגדילה משתנה בין אישה לאישה אך לרוב גם נשים עהרמת חזה לאחר לידהם חזה קטן יחסית מבינות מהר מאוד שהחלב כבר מוכן להנקה של התינוק שעומד להיוולד. אחרי הלידה התינוק יצטרך לינוק מאמו דבר שיקטין משמעותית את נפח השד, הרי החלב שהתינוק שודה מתרוקן ממנו. הרצועות שמחזיקות את השד והשרירים שמסביבו יהיו חלשים יותר והחזה עלול להישמט למטה. זה מצב לא נעים עבור האישה ויש לו חסרונות רבים, אך הרמת חזה לאחר לידה תפתור את הבעיה ותחזיר לאישה את הביטחון העצמי שלה, כמו גם המראה הרצוי.

 

הרמת חזה לאחר לידה: דברים שחשוב לדעת

  • אמנם הרמת חזה יכולה להישמע כמו פרוצדורה יחסית פשוטה אך עדיין יש לה תקופת הכנה מסוימת והשלכות. לרוב הניתוח עובר בצורה חלקה אך זה כמובן תלוי במקום שבו תבחרו לעבור אותו. חשוב לקחת בחשבון שאת ההרמה ניתן לבצע רק חצי שנה אחרי הלידה כך שבתקופה הזו מומלץ לנסות בכל מקרה אפשרויות אחרות כמו חיזוק שרירי החזה על ידי התעמלות נכונה לאזור.
  • יש כמה שיטות כדי לבצע את הרמת החזה והאישה צריכה להיות שותפה לבחירה. הרופא יבחר את השיטה הכי טובה ביחס למצבה של האישה, הרי לא כל חזה ייפול באותה צורה. במצבים מסוימים החזה יהיה נפול בצורה מינימלית ביותר עד כי הרופא ימליץ לאישה לשקול את ההישארות במצב זה.

איך מתכוננים ומתי מתאוששים?

לפני הרמת החזה הרופא יצטרך לשבת עם האישה ולבחון היטב את כל ההיסטוריה הרפואית שלה. כמו כן, היא תצטרך לעבור בדיקות דם ובדיקות גופניות נוספות שיבהירו לרופא האם היא יכולה לעבור את הניתוח. בנוסף חשוב לזכור כי צריכה להיות התאוששות של כמה ימים לפני שחוזרים לעבודה והאישה לא תוכל להניק אם היא בוחרת בהשתלת שתלי סיליקון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to top
Skip to content